English Site Polish Site

KTO SIĘ KWALIFIKUJE?

education, school and vision concept - smiling cute little girl holding black eyeglassesKomu polecamy ortosoczewki?
OrthoK jest metodą kuracji krótkowzroczności (miopii), stanu, w którym obraz widziany z większej odległości jest nieostry bądź zniekształcony. Metodę tę można zastosować u pacjentów z krótkowzrocznością do około -6,00 dioptrii, oraz od niedawna u osób z niewielkim astygmatyzmem. Niektórzy lekarze za pomocą specjalistycznych soczewek są w stanie pomóc pacjentom z wadą większą niż -6,00 dioptrii. Są to jednak przypadki rzadkie. W przypadku mocno zaawansowanego astygmatyzmu, widzenie z daleka może nie być doskonałe, jednak efekty są zadowalające.
Ortokorekcja może być stosowana u pacjentów już od 7. roku życia. Cały proces odbywa się w nocy, podczas snu, dzięki czemu w ciągu dnia dziecko widzi dobrze bez użycia okularów czy tradycyjnych soczewek kontaktowych. U dzieci, tego typu kuracja nie tylko poprawia ostrość wzroku, ale sprawia, że wada się nie pogłębia. Soczewki OrthoK stosuje się u dzieci w celu uwolnienia się od tradycyjnej korekcji w ciągu dnia. Ortokorekcja jest idealna dla młodych pacjentów, ponieważ w okresie dojrzewania krótkowzroczność zwykle szybko postępuje i nie ma możliwości zastosowania procedur chirurgicznych. Ortosoczewki nie powodują trwałych zmian, chociaż w przypadku dzieci pomagają ustabilizować wadę wzroku, powstrzymując jej postęp.

 

Czy to jest bezpieczne?
Ortokorekcja jest nieinwazyjną, bezpieczną i odwracalną metodą korekcji krótkowzroczności i łagodnego astygmatyzmu, zatwierdzoną przez FDA w 2002 roku. Jednakże, jak w przypadku każdego rodzaju soczewek kontaktowych, istnieje niewielkie ryzyko zakażenia, które jest uleczalne dzięki antybiotykom w postaci kropli. Nieprawidłowa higiena soczewek może być przyczyną barwień. Użytkownik soczewek ortokeratologicznych powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na prawidłową higienę i procedurę zakładania oraz zdejmowania soczewek.
http://www.orthokdoctors.com/video_who_is_candidate.html